Sügismatk 2015

12. ja 13. septembril 2015 toimus esmakordselt EIK Sügismatk, mille käigus läbiti RMK Oandu-Ikla matkaraja Aegviidu-Ardu lõik pikkusega ligikaudu 50 km.

Kui stereotüüpne ettekujutus IT tudengist toob silme ette pildi nohikust, kes ei viitsi ennast toast monitori eest välja ajada ja värsket õhku nautimas käia, siis EIK Sügismatk näitas ka IT tudengite teistsugust palet. Matkast võtsid osa 9 tubli tudengit, kes tõestasid, et IT tudeng on kõike muud kui pelgalt laialtlevinus stereotüüp. Osalejate hulgas oli nii esmakordseid tulijaid kui ka juba kogenud matkajaid.

12. septembri hommikul koguneti Balti Jaamas, et suunduda üheskoos rongiga Aegviitu. Kõrvemaa metsade vahel viis jalutuskäik tasakesi lähemale Noku lõkkekohale, mis oli esimese päeva
sihtpunkt. Vahepeatuse ajal käis nii mõnigi julgem ja karastatum ka ujumas.
Lõkkekohta jõudes sätiti üles telgid ning puhati üksteise seltsis lõkke ääres juttu ajades ja vorste ning liha grillides. Õhtu jooksul ilmnes, et liha söögiks kaasa võtmine ei ole alati just kõige targem tegu. Nimelt tundub tühja kõhuga liha küpsemise aeg lõpmatult pikk ja suures näljas süüakse ära ka alles pooltoores liha.

Üheks meeldejäävamaks kogemuseks oli tublimatele varastele ärkajatele kindlasti teise päeva hommik, kui avanes võimalus minna Kakerdaja rappa päikesetõusu vaatama. Kes matkal sel korral ei osalenud, saavad fotodelt imetleda, et avanenud vaatepilt oli tõe poolest hingematvalt ilus. Päikese tõusmisega hakkas rabal olev udu tasakesi taanduma ja valgus ning värvid muutusid hetkedega.

Kui viimanegi unimüts oli ennast maast lahti saanud, söödi hommikusööki ja jalutuskäik jätkus Ardu suunas. Väikeste peatustega tasahaaval edasi liikudes jõuti kella neljaks Ardusse, kust suundus buss tagasi Tallinna.

Suured tänu kõigile tublidele osalejatele ning ootame aktiivset osavõttu ka järgnevatel üritustel. Eraldi täname abi eest matka korraldamisel Priit Pennulat.

Jääme ootama järgmisi jalutuskäike värskes õhus!

Teie üliõpilasesindus

Comments are closed.