Veeda suvi targalt – Helmes Summer Bootcamp

Veeda suvi targalt – Helmes Summer Bootcamp

Eelmise aasta suvel pakkus Helmes sarnaselt teistele tarkvara ettevõtetele suvist õppimisvõimalust oma kontoris. Tavapärase suveülikooli asemel sai kogeda tõsiselt lahedat, ent samas tõhusat tarkvaraarenduse treeningprogrammi Helmes Summer Bootcamp. Helmese poolt esmakordselt läbiviidud professionaalse tarkvaraarenduse treeninguga jäid kõik osavõtjad väga rahule ja paljude jaoks ületas ettevõtmine tõsiselt ootusi.

Suvise tarkvaraarenduse treeningprogrammi eesmärgiks on anda sulle agiilse arendusmeeskonna liikmena töötamise kogemus. Tudengil on võimalus end proovile panna – kas tema ja meeskond suudavad saavutada seatud eesmärke. Hoogsat Helmes Summer Bootcamp´i juhendavad Helmese juhtiv- ja vanemarendajad ning professionaalsed coachid. „Need ülesanded, mis Bootcampi alguses tundusid küllaltki keerukad ning aeganõudvad, tundusid Bootcampi lõpus olles juba väga rutiinsed ja lihtsasti teostatavad”, Harles.

Den-Daniel: „Algusest peale arendasime kellelegi reaalselt vaja minevat projekti, millel oli klient, kes osales intensiivselt kolme arendusnädala jooksul”. Ka sel aastal hakkavad kaks viieliikmelist meeskonda arendama tõelise kliendi reaalset arendusprojekti. Läbi selle õpitakse programmeerimist (java, php või .net platvormil), infosüsteemide arhitektuuri, disaini, analüüsi, testimist ja kvaliteetse lähtekoodi põhimõtteid, agiilseid arendusmetoodikaid ning samuti efektiivset meeskonnatööd.

„Minu jaoks on raske kirjeldada, millise pühendumusega Helmese meeskond oli korraldanud Bootcamp’i. Meeskonnad olid valitud sellisel viisil, et pärast 3 nädalat tundsin ma ennast justkui osana perekonnast, kellega koos sai nii ajusid ragistatud kui ka metsikult nalja“, Indrek. Helmeses peab paika ütlemine: „käib töö ja vile koos!“, seega on Helmes Summer Bootcampi lahutamatu osa superhea meeleolu, lahedad vabaaja veetmisvõimalused nii kontoris kui väljaspool Helmese ruume ning loomulikult eriti mõnus seltskond.

Mis see meile andis? Bootcamp on hea võimalus rakendada õppetöö jooksul omandatud teadmisi programmeerimisest, tarkvara tehnikast ja analüüsist, saades seejuures väärtusliku praktilise kogemuse, mis kinnistab õpitut. Lisaks uutele teadmistele ja oskustele ning enese arendamisele ühe Eesti juhtivama tarkvaraarendaja juures, saime personaalset nõustamist, palju uusi kontakte ja loomulikult võtsime osa kõigist Helmese töötajatele mõeldud üritustest.

 

Helmes Summer Bootcampis lõi kaasa 5 IT Kolledži tudengit, kes kõik õpivad arenduse õppekavas. Neist 4 töötavad täna Helmeses erinevates meeskondades Java ja .Net tehnoloogiatega. IT Kolledži õppekavad suudavad hästi katta vajaminevaid oskusi kasutajaliidese disainimisest kuni programmeerimiseni ning meie kooli tudengid on hinnatud tööjõud.

Comments are closed.